Duettohoidot & Ryhmät
Duetto hoidot
kahdelle hengelle:
HENGÄHDÄ HETKI 30 min.; Kevyt päähieronta & Neurosonic rentoutus 85 €
STRESSIN LIEVITYS 60 min.: Klassinen hieronta + neurosonic rentoutus 155 €
IRTI ARJESTA 60 min.: Jalkakylpy ja klassinen hieronta. 160 €
RENTOUTTAVA KASVOHIERONTA JA GUA SHA HOITO KASVOILLE + PITKÄ RENTOUTTAVA NEUROSONIC RENTOUTUS HOITO KAHDELLE 60 min. 190 €
Ryhmille:
Järjestän ryhmille Sirpukassa mm. ohjattuja rentoutustuokioita.Mahdollisuus myös testata ja tutustua Neurosonic värähtelyhoitoon ja X-Cryo kylmähoitoon ja niiden etuihin, unen,stressin ja kivun lievityksessä.
Metsämieli- luontoelämys
Metsämieli-elämyshetket mielen ja kehon hyvinvoinnin parantamiseksi
Metsämieli- menetelmä yhdistää luonnon terveysvaikutukset mielentaitoja vahvistaviin harjoituksiin. Metsämieli koostuu läsnäolo-, rentoutus-, virkistys- , voimavara- ja mielentaitoharjoituksista. Metsämielelle voi lähteä yksin, kaksin, lähimmäisten ja työ- tai harrastusporukan kanssa, joko luontoon tai puistoon. Tämän voi myös tehdä sisätiloissa. Sopii myös kouluikäisille lapsille. Tehtävät ovat helppoja ja lyhyitä toteuttaa. Liikumme hitaasti luontopoluilla välillä istuen levähdyspaikoilla.Palaudu, rauhoitu, rentoudu, virkisty, lumoudu luonnosta kaupunginpuiston Puistossa Vanajaveden rannalla. Tuokio sisältää myös pieniä maistiaisia Suomen luonnosta.VOIDAAN TOTETUTTAA MYÖS SISÄTILOISSA!
Työpaikalle hyvinvointipäivä; Neurosonic rentoutustuokio , pyydä tarjous!
Tule viettämään syntymäpäiviä, polttareita, TYKY-päivää, rentoutustuokiota
Valitse mieluisa kokonaisuus ja pyydä tarjous teidän ryhmälle!
NEUROSONIC rentoutustuokio 10 min. tehonokoset tai pitempi rentoutuminen 20-25 min.
X-CRYO-KYLMÄHOITOON TUTUSTUMINEN JA LAITTEEN TESTAUS ESIM. KASVOILLE TAI KÄSILLE
JALKAKYLPY & RUMMUTUKSEN VOIMA
Laita jalat lämpimään jalkakylpyyn, tunne rauhoittava laventelin tuoksu nenässäsi,sulje silmät ja rentoudu.
- Löydä sisäinen voimasi ja rummuta itse omaan tyyliin.Rummun värähtely tuntu sisällä kehossasi, saat kokea jotain uutta.
- 4-6 henkeä ryhmä
- KASVOHIERONTA ja KASVOJEN GUA SHAUS, minimi 4 henkilöä ryhmä 90-120 min.:
Ohjattu kasvohierontatuokio, jossa myös opetellaan kasvojen gua shaus. Tämä tehdään parityönä ohjatusti. Tämä hoito rentouttaa ja vilkastuttaa kasvojen pintaverenkiertoa, vähentää turvotusta ja virkistää.
- Säännöllinen kasvojen gua shaus kirkastaa kasvojen ihoa ja madaltaa juonteita
- Tulethan ilman meikkiä!
Hoidossa käytämme laadukasta Frantsilan ruusuöljyä, sekä laadukkaita ihon puhdistustuotteita.
- Mahdollisuus ostaa hoitolasta Frantsilan tuotteita
Metsämieltä & rentoutusta Nerusosonicilla & Flow energisoiva juoma
Suunnitellaan teille sopiva paketti
- Vyöhyketerapian alkeet
- Kasvojen gua sha ja imukuppihierontaa
- Neurosonic laitteen käyttö ja opastus,sekä testaus
- x-Cryo laitteen käyttö ja testaus esim. kasvoille tai käsille kylmähoito